
Witam. Przedstawię wam urządzenie składające się z trzech szlifierek.
- Szlifierki talerzowej
- Szlifierki walcowej
- Szlifierki taśmowej



Czytaj dalej...
Jakoś tak się stało, że nagle zaczął zbliżać się termin urodzinowy mojej ukochanej a kilka tygodni wcześniej wpadł mi w ręce używany blat z lm. Niespecjalnie widowiskowy bo klejony z wielu klepek ale po dłuższych oględzinach uznałem, że po zaolejowaniu może pojawić się ciekawa faktura drewna. Postanowiłem połączyć podarunek oraz prezent i zrobić skrzynię która może stać w widocznym miejscu i dawać możliwość chowania podręcznych szpargałów.
Oto rzeczowy materiał przycięty na odpowiedni rozmiar 45 na 45 cm. Dla większej urody postanowiłem złożyć skrzynię jak zamek błyskawiczny.
Oczywiście nie udało się uniknąć błędów i w jednym przypadku materiał pękł troszkę za daleko.
Czytaj dalej...
Witajcie!
Pewnie niektórym z Was przytrafiła się kiedyś taka sytuacja, kiedy we wzmacniaczu mocy audio głośnik się nie włączał, lub czasami w nieoczekiwanym momencie przerywał. Przyczyną takiej usterki nie musi być koniecznie awaria elementu elektronicznego, lecz zaśniedziałe styki w przekaźniku załączającym kolumny głośnikowe. Konserwacja takiego elementu jest prosta, lecz ostrożność jest wymagana, by przypadkiem nie uszkodzić przekaźnika, zwłaszcza naprawiając trudno dostępne modele. Przekaźnik, na którym będę pokazywał procedurę to "ZP Żary TYP-R15", procedurę można zastosować do innych przekaźników elektromagnetycznych, ponieważ zasada działania jest taka sama. Bierzmy się zatem do dzieła!
Najpierw musimy rozebrać naszego pacjenta, w moim przypadku najpierw trzeba odkręcić plastikową śrubkę z boku:
Na schemacie użyłem symbolu kontraktonu, w rzeczywistości ma to być krańcówka która w przypadku naciśnięcia jest rozwarta - nie przewodzi prądu.